Potkani Kocour Tosa inu Holubička Achatina reticulata Kitty

Achatiny

Stránka našich šnečků. Ač nejsme fandové terarijních zvířátek (přece jen je fajn když se zvířátko ochočí a přijde přitulit), šneky jsme si zamilovali. Oproti zahradním nosičům domečků mají tihle (konkrétně Achatina Raticulata) velkou výhodu - když je vezmete do ruky neschovají se - naopak, vylezou a začnou Vás zkoumat :o) A to je něco pro nás :o)

Achatina je tedy milé, nenáročné zvířátko, které Vás nezruinuje ani potravními nároky, ani pořizovací cenou. Náš šneček má nejraději okurku (a dokud rostl tak samozřejmě sépii) a sem tam salát a stál nás 20 Kč :) Chovat se dá v akváriu (Raticulata je veliká, ulita má až 20cm, akvárium by tedy měla mít přiměřeně veliké) či plast boxu.

Nutná péče: šnečkovi je třeba zajistit dostatečně velké ubytování, vhodnou "podestýlku" (rašelina + lignocel + písek), nějaké to vybavení, vápník, vhodné krmivo a pravidelné rosení. Akvárium stačí jednou za čas vyčistit.. Jak říkám - nenáročné zvířátko :)

Doma máme achatinu raticulatu (od září 2008 kdy se vylíhla) a tento druh mohu vřele doporučit - vybrali jsme ji právě pro její přítulnost :). Momentálně čekáme na achatinku fulicu albino body, tak jsem na to zvědává :)

Vše potřebné o achatinách, jejich druzích, rozmnožování a vhodné potravě zde!

 

Potřebujete-li pohlídat, krmit či venčit Vaše mazlíčky, naučit je něčemu novému formou hry, vlastní webové stránky, prakticky jakýkoli databázový systém, kvalitní reklamu nebo prodat nemovitost, obraťte se na nás - děláme za pakatel. 724 676 844
Mapa stránek

Plzeňský fotograf