Potkani Kocour Tosa inu Holubička Achatina reticulata Kitty

Ajuga Tajemství sakury

Na památku senzační tosičky Cassinky - nikdy na Tebe nezapomenem Cassie

.........................

9.1.2012 - Narodili se nám 3 krání prckové Tosa-inu! Víceinformací a fotek na stránce štěńátek .. Baghirka zůstala doma :)


7.11.2011 - Dnes byla naše tosička nakryta, takže se snad můžem za dva měsíce těšit na malá tosí štěňátka! Spouštíme nové štěněčí stránky http://www.stene-tosainu.cz/


03.09.2011 - Cassinka (Ajuga) vyhrála na akci Psí miláček titul (a spoustu cen) za NEJPOSLUŠNĚJŠÍHO PSA celé akce - a že konkurence byla tvrdá!  Dále máme nějaká první místa z agilit, ale tam pro změnu konkurence téměř nebyla :o)) Každopádně Cass dělá plemeni Tosa-inu výbornou reklamu, všichni z ní byli paf :)


Jméno: AJUGA (Cassidy) Tajemství sakury

Otec: AKI du Center Club Moloss Wolf

Matka: AKIRA Kalabousek

Datum narození: 2.7.2008

Barva srsti: červená

DKK: 0/0

 

 

 

  


Naše Tosa-inu (zatím jediná v naší domácnosti) je vlastním jménem Ajuga a pochazí z chovatelské stanice Tajemství sakury. Doma jí říkáme Cassidy. Narozena je v červenci roku 2008, má 72cm v kohoutku a necelých 60kg (2 a půl roku). Momentálně pro ni sháníme ženicha a pokud se linie bude nadále těšit dobrému zdarví (Cassinka má DKK 0/0), budou štěňátka nejspíš na zimu 2011.

Tosa je úžasný, klidný a inteligentní molos a přestože jsem již pár pejsků a ras měli, rádi bychom do budoucna zůstali u tohoto plemene. Tosa inu je řazena do bojových psů, se psi však vychází výborně. Vysvětlení přímo v článku o plemeni.

Cassince dělá společnost "pouliční ovčanda" Nermyš. Po zkušenostech již nebudeme chovat psi po jednom, jedná se o smečkové zvíře a stálou společnost vlastního prostě potřebuje..

 


Výstavy: musíme dohnat, zatím jsme se byli podívat na jediné, v Praze.

Povaha: Cassinka je úžasně vyrovnaný pes s povahou vlastní molosovi. Je hodně citlivá na tón hlasu, výborně vychovatelná, inteligentní, občas až vyčůraná :o). Tosa Inu (a naše Cassinka není výjimkou) se dobře učí, ale nerada cviky dlouho opakuje. I naše holčička je gaučák, ale miluje pohyb po novém území, ráda vše zkoumá. K většině lidí je přátelská, cizích lidí si příliš nevšímá, rodina je pro ni nade vše. Ke psům se chová výborně, malých agresivních psů si nevšímá, před většími chrání naši Nermyšku, ale když se pes nechová agresivně nebo dominantně, každého vyzývá ke hře (u psů-samců se může při nedůsledné výchově projevovat dominance vůči psům).

S Cassinkou běháme agility, za a) jí to hrozně baví a za b) je to dobrý způsob jak udržovat pořádné osvalení (díky čemuž se nenamáhají klouby). Chodíme s ní často na nová místa, která může zkoumat a praktikujem klikr trénink - učíme se nové a nové kousky za odměny (velmi oblíbená činnost všech našich hafíků :o)

 

 

Potřebujete-li pohlídat, krmit či venčit Vaše mazlíčky, naučit je něčemu novému formou hry, vlastní webové stránky, prakticky jakýkoli databázový systém, kvalitní reklamu nebo prodat nemovitost, obraťte se na nás - děláme za pakatel. 724 676 844
Mapa stránek

Plzeňský fotograf